sobota, 21 lipca 2012

Kurs na - kwiatek vintage

..witajcie weekendowo :) ..pogoda  tak sobie, ale jakaś jest..z reguły chmurna :/ niestety ..a  w taką pogodę ,to najlepiej siedzieć  i  scrapować , proponuję w miłym towarzystwie :) ..dziś mamy  dla Was kurs na kwiatek  vintage, który  przygotowała  Aka  :) no to do dzieła :)

Do zrobienia kwiatka potrzebujemy: papier, dziurkacz okrągły (mój ma średnicę 1,5 cm), klej, nożyczki, szczypce, mikrokulki, pręciki.
 Z papieru wycinamy 9 kółek, a następnie na 8 z nich wycinamy na brzegu wzorek jak na zdjęciu. Następnie brzegi wszyskich wyciętych płatków można potuszować.

 Wszystkie płatki układamy na ręczniku papierowym i spryskujemy wodą ( w moim spryskiwaczu jest zawsze odrobina sypkiego perłowego perfect pearls). Każdy płatek zaginamy do środka, a brzegi wywijamy na zewnątrz. Dziewiate kółko, którego nie strzępiliśmy smarujemy klejem i układamy 5 listków, następnie do środka dajemy jedną kropelkę kleju i układamy trzy kolejne płatki. Do środka wkładamy perłowy koralik, pręcik, ćwiek - według uznania. Dodatkowo można użyć mikrokuleczek do środka oraz odrobiny brokatu na brzegi... Gotowy kwiatek wygląda tak:


2 komentarze:

  1. Koniecznie muszę spróbować:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajny pomysł, na pewno spróbuję
    Pozdrawiam Kaśka

    OdpowiedzUsuń